Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Anasayfa » Vedat GÜLDOĞAN

Vedat Güldoğan, 1950 yılında Diyarbakır Çüngüş’de doğmuştur. 

İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, İstanbul Yıldız Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’ne girmiştir. Daha sonra Elazığ Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. 

1974 yılında aylık ‘Büyük Çağrı’ dergisini yayınlamaya başlamış, bu dergi 18 sayı devam etmiştir. 1979 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte ‘Kon’ isimli dergiyi çıkarmıştır. İzmir’de ikamet etmekte olan Vedat Güldoğan, 20 yılı aşkın bir süredir Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun sosyo-kültürel yapısıyla ilgili araştırmalar yapmaktadır. 

01.09.2014 Tarihinde İzmirde Vefat Etmiştir.


Yayınlanmış Eserleri: 
» "Kürt Meselesi"1979 yılında Kon yayınlarının ilk kitabı olarak yayınlanmıştır. 
» 1980 yılında "Türkiye’de Kürtçülük Hareketleri ve İsyanlar" isimli eseri yine Kon Yayınları tarafından yayınlanmıştır. 
» Son eseri; üç kitaptan oluşan "Diyarbakır Tarihi, Diyarbakır Kültürü, Diyarbakır Müziği ve Folkloru" isimli eserleri 2011 yılında Kripto Yayınları tarafından basılmıştır.

Bugüne kadar çeşitli gazete, dergi ve yayın organlarında makale ve araştırmaları yayınlanan Vedat Güldoğan’ın basıma hazır bir çok eseri de bulunmaktadır.